01.06.2019 r.  na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim obyły się Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu bartoszyckiego

Po raz kolejny Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bartoszycach wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Bartoszycach podjęły się organizacji Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP. Roli gospodarza zawodów podjęła się Ochotnicza Straż Pożarna w Górowie Iławeckim, która zajęła się przygotowaniem torów startowych oraz zapewnieniem posiłków i napojów dla startujących drużyn.

Zawody rozpoczęła odprawa kierowników drużyn. Komisję sędziowską złożoną z  oficerów, aspirantów i podoficerów PSP wyznaczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W zawodach uczestniczyło 1 drużyna dziewczęce i 9 drużyn mieszanych. Każda z drużyn startowała w dwóch konkurencjach przewidzianych regulaminem zawodów tj. ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej z  przeszkodami.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawiała się następująco. MDP dziewczęce:
1. miejsce - MDP Galiny (981 pkt.).

MDP mieszana:
1. miejsce -  MDP Bezledy (975 pkt.),
2. miejsce - MDP Kandyty (965 pkt.),
3. miejsce -MDP Wojciechy (963 pkt.),
4. miejsce - MDP Galiny (944 pkt.),
5. miejsce - MDP Sątopy (929 pkt.),
6. miejsce - MDP Górowo Iławeckie (917 pkt.),
7. miejsce - MDP Bisztynek (875 pkt.),
8. miejsce - MDP Wozławki (840 pkt.),
9. miejsce - MDP Troszkowo (832 pkt.).

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe, a do najlepszych drużyn powędrowały również puchary oraz medale, które ufundowali:
- Powiat Bartoszycki,
- Gmina Miejska Bartoszyce,
- Gmina Bartoszyce,
- Gmina Bisztynek,
- Gmina Miejska Górowo Iławeckie,
- Gmina Górowo Iławeckie,
- Nadleśnictwo Bartoszyce,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Bartoszycach,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Górowie Iławeckim. Opracowanie: st. sekc. Piotr Cierpicki, st. kpt. Piotr Kowalski - KP PSP w Bartoszycach.
Zdjęcia: Andrzej Zawadzki - KP PSP w Bartoszycach.