23 marca 2019 roku odbył się II Piłkarski Memoriał pamięci Mariusza Czajkowskiego w hali im. Orłów Górskiego w Reszlu.

Podczas piłkarskiego memoriału swoją obecnością zaszczycili znakomici goście, na czele z rodziną śp. Mariusza – żoną Krystyną, synami – Darkiem, Jarkiem i Krystianem oraz siostrami – Beatą i Dorotą. Nie zabrakło władz samorządowych: wicestarosty Andrzeja Lewandowskiego, burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego i Pani Marty Kamińskiej, Wójta Gminy Barciany. Byli też przedstawiciele służb mundurowych – bryg. Szymon Sapieha, Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie, jego zastępca kpt. Kamil Golon oraz dh Grzegorz Matczyński, Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie. Obecność dh Grzegorza nie była przypadkowa – jeszcze przed rozpoczęciem zawodów wręczył on żonie śp. Mariusza Złoty Znak Związku OSP RP, odznaczenie przyznane pośmiertnie dh Mariuszkowi Czajkowskiemu.
Podobnie jak przed rokiem, memoriał rozpoczął się od wizyty na cmentarzu. Następnie, już na hali po oficjalnym otwarciu, wszyscy zawodnicy wylosowali drużynę, w której mieli grać. Dzięki temu zabawa i integracja była jeszcze lepsza, a na boisku było bardzo wesoło. Każdy uczestnik memoriału otrzymał pamiątkową koszulkę z okolicznościową grafiką, bo właśnie kolory koszulek rozróżniały poszczególne zespoły. W sumie na placu gry pojawiło się ok. 70 osób, które zostały podzielone na osiem drużyn. Taka frekwencja bardzo nas cieszy. Gorące podziękowania należą się wszystkim strażakom, którzy znaleźli czas na spotkanie z nami – wszyscy razem zapewnili niesamowity klimat imprezy.
Drużymy tworzyli strażacy z Kętrzyna, Korsz, Barcian, Drogosz, Jegławek, Mołtajn, Pilca, Sępopola, Sątop – Samulewa, Bisztynka i Bartoszyc, policjanci z KP Reszel, uczniowie ZS w Reszlu, którzy uczą się w klasie pożarniczej.
Opracowanie: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kęrzynie
Zdjęcia: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kęrzynie