Tradycyjnie służby mundurowe w powiecie ostródzkim na sportowo rozpoczęły obchody  Narodowego Święta Niepodległości.

W dniach 23-25 października 2019 roku w Spale odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. W mistrzostwach wzięło udział 16 drużyn: W całym turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodników.

17 października br. na obiekcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr. 1 w Węgorzewie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej.

Ostródzka reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zdobyła srebrny medal Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w halowej piłce nożnej strażaków.

W dniu 9 października 2019 roku na obiekcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr. 1 w Węgorzewie  odbyły się  gry eliminacyjne jednej z trzech grup do Finału Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków.