16 października br. ok. godz. 16,  doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

W okolicy miejscowości Kalbornia – gm. Dąbrówno samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, uderzył w drzewo. Do akcji ratowniczej zostały zadysponowano dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Ostróda, zastępy pożarnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrównie oraz zastęp z |JRG Działdowo. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali potężnie rozbity samochód osobowy, w którym uwięzieni byli ranni mężczyźni. Stan poszkodowanych był poważny, obydwaj byli nieprzytomni. Strażacy przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych i ewakuowali  z rozbitego samochodu. Natychmiast udzielili rannym pomocy medycznej. U jednego z mężczyzn nie stwierdzili czynności życiowych. Strażacy rozpoczęli reanimację, którą wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzili blisko półtorej godziny. Niestety mimo heroicznego wysiłku służb ratowniczych mężczyzna zmarł. Drugi poszkodowany odzyskał przytomność i został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia pod względem pożarowym.

opracowanie st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Mateusz Pawlaczyk