Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia się dwóch pojazdów osobowych na DK nr 22 w powiecie elbląskim.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia br. około godziny 13:15 w pobliżu miejscowości Szopy. Kierujący pojazdem marki volkswagenem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem marki kia. W wyniku tego zdarzenia kierowca volkswagena trafił do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanemu, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego (ZRM).

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu, łącznie 10 strażaków, policja oraz ZRM.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Janecki