19 września br. około godziny 9:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie zanurzonym w wodzie, który znajdował się w rzece Elbląg - na miejsce natychmiast skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z JRG nr 2  w Elblągu.

Na miejscu okazało się, że w odległości około 1 metra od brzegu, w wodzie znajduje się starszy mężczyzna. Z uzyskanych na miejscu informacji wynikało, że poszkodowany był sam i że znajduje się nieprzytomny w wodzie. Ratownicy ubrani w suche skafandry wyciągnęli mężczyznę z rzeki. Poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Finał okazał się tragiczny w skutkach - obecny na miejsc ZRM stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejscu pracowało łącznie 11 strażaków z JRG Nr 1 i  Nr 2 Elblągu, policja oraz ZRM.

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

zdjęcie: mł. ogn. Paweł Król