31 maja ok. godz.19.00 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 513, na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta w okolicach miejscowości Mingajny.

Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim zadysponował w pierwszej kolejności zastęp z OSP w Mingajnach, dwa zastępy z OSP w Ornecie oraz zastęp z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym, którymi podróżowało pięć osób, w tym sześcioletnie dziecko. Wszyscy podróżujący zdołali opuścić uszkodzone pojazdy o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na miejscu  obecne były dwa zespoły ratownictwa medycznego. Dwie osoby poszkodowane, 53.letnia kobieta oraz 30.letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała zostali zabrani do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Natomiast 30.letnia kobieta i jej 6.letnia córeczka zostały zabrane karetką pogotowia do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Najbardziej poszkodowaną 21.letnią kobietę z urazem klatki piersiowej i prawego uda przetransportowano  śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Czynności wyjaśniające w sprawie wypadku prowadzi policja.

opracowanie: kpt. Tomasz Gowkielewicz      zdjęcia: dh Mieczysław Kuźniewski