23 maja 2019 r. o godzinie 1730 do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w okolicach miejscowości Rożental. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży ustalono, że samochód osobowy znajdował się w odległości kilkunastu metrów od drogi i drzewa, w które uderzył. We wnętrzu samochodu nie znajdowała się żadna osoba, uderzenie było tak silne, że cztery podróżujące samochodem osoby wypadły z auta. Wraz z ratownikami medycznymi strażacy przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym, których strażacy odnajdowali w znacznej odległości od samochodu.

W wyniku wypadku dwóch młodych mężczyzn poniosło śmierć na miejscu, dwaj pozostali po wstępnym opatrzeniu przetransportowani zostali do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostródzie. Mimo, że świadek zdarzenia informował o czterech osobach jadących samochodem strażacy przeszukali dokładnie obszar wokół miejsca wypadku, żeby wykluczyć, że znajdują się tam jeszcze koleni poszkodowani.

Mimo, że działania ratownicze straży zostały zakończone to na miejscu zdarzenia przez dłuższy czas pozostali jeszcze strażacy, którzy zabezpieczali miejsce wypadku podczas czynności prowadzonych przez policję i prokuraturę.

Opracował/Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Rutkowski.