W piątek około godziny 16.50, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie otrzymał informację o zderzeniu się aut na drodze DW 591 w pobliżu miejscowości Rydwągi.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Mrągowo i OSP Szestno. Po przybyciu na miejsce okazało się że w wypadku biorą udział cztery samochody osobowe w których łącznie podróżowało trzynaście osób w tym 4 letnie dziecko. Strażacy usunęli dach samochodu wykonując dostęp do uwiezionej osoby poszkodowanej. Wszystkim poszkodowanym udzielili pomocy medycznej, a następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. (2 osoby dorosłe trafiły do Szpitala Powiatowego w Mrągowie, a dziecko przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie) Strażacy zabezpieczyli pojazdy, odłączyli akumulatory i pomagali Policji kierować ruchem.

Przy trwającym 6 godzin zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Mrągowo, OSP Szestno, Policja, ZRM, LPR.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie

Zdjęcia: kpt. Paweł Dykyj, KP PSP w Mrągowie