W piątek około godziny 11.00, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie otrzymał informację o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kozłowo.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce okazało się że pali się cały dach a budynek jest już częściowo zawalony. Zagrożony był także kolejny budynek mieszkalny  który znajdował się w bliskiej odległości od płonącego budynku. Strażacy podali 4 prądy wody na palący się dach jednocześnie kontrolując by płomienie nie przedostały się na sąsiedni obiekt. Przybyli na miejsce strażacy udzielili także pomocy medycznej jednemu z domowników a następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa medycznego który zabrał poszkodowanego do szpitala w Biskupcu. Po ugaszeniu strażacy musieli wyburzyć ściany budynku które groziły zawaleniem.

Przy trwającym 8 godziny zdarzeniu brały udział zastępy z KP PSP Mrągowo, JRG Mrągowo, JRG Biskupiec, OSP Rybno, OSP Grabowo, OSP Piecki, Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: KP PSP w Mrągowie