7 maja 2019 r. w godzinach porannych do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety w miejscowości Więcki w powiecie węgorzewskim.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy węgorzewskich strażaków. Po dotarciu na miejsce okazało się, że doszło do potrącenia kobiety przez samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała obrażeń nogi. Strażacy po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia pomagali  Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pierwszej pomocy.  Poszkodowana po zaopatrzeniu na miejscu została przetransportowana do szpitala. W trakcie prowadzenia akcji ratowniczej przez strażaków oraz prowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję droga była zamknięta dla ruchu.

Tekst i zdj: st. asp. T. Grunwald