7 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o nietypowym   wypadku drogowym w ciągu drogi krajowej nr 15 w Nielbarku.

Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Nielbark doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem.  Poroże  zwierzęcia wbiło się w przednią szybę pojazdu na szczęście nie spowodowało poważniejszych obrażeń uczestników wypadku. W wyniku rozpoznania ustalono, że na prawym pasie leży martwy jeleń, samochód osobowy  po zderzeniu znajdował się na pobliskim polu.  Na skutek zderzenia z jeleniem samochód osobowy zmienił kierunek jazdy i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka inny pojazd, który również doznał uszkodzeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.  Na skutek zdarzenia nieznacznych obrażeń ciał doznała pasażerka jednego z pojazdów osobowych. Poszkodowana kobieta po przebadaniu przez lekarza została przetransportowana do szpitala. Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastępy  OSP, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 1 godzinę 20 min.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie