11 stycznia br. o godzinie 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Łąki.

Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, stwierdzili że samochód osobowy marki Daewoo Matiz wypadł z drogi i dachował. We wnętrzu pojazdu nie stwierdzono osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu osób podróżujących pojazdem. Osoba podróżująca pojazdem - kobieta, znajdowała się w innym pojeździe (przed przybyciem służb pomocy udzielał jej inny uczestnik ruchu). Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, a następnie po przebadaniu osoba podróżująca pojazdem pozostała na miejscu zdarzenia.

Tego samego dnia o godz. 20.04 w miejscowości Jamielnik doszło do uderzenia czołowego samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba - mężczyzna, który samodzielnie opuścił pojazd przed przyjazd służb. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej polegającej na: udzielenia wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz założenia opatrunków osłaniających na ranę dłoni. Mężczyzna uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia.

W obu zdarzeniach udział brały zastępy PSP i OSP, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie