2 stycznia około godz.14.30 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Lubomino – Orneta.

W pierwszej kolejności zadysponowane zostały  do zdarzenia miejscowe jednostki tj. OSP Lubomino oraz  OSP z Ornety. Następnie dwa zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastali pojazd osobowy marki Renault Megan po uderzeniu w drzewo prawą stroną pojazdu. Samochodem podróżowały cztery osoby. Kierująca pojazdem kobieta wydostała się na zewnątrz przed przybyciem służb ratunkowych, pozostałe dwie kobiety i mężczyzna pozostawały w pojeździe, wszystkie osoby były przytomne. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, w pojeździe odłączono zasilanie. Osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, zapewniono wsparcie psychiczne.  Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp  i zakleszczone   osoby  ewakuowano na zewnątrz. Poszkodowani zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego i  odwiezieni do szpitali.

tekst. kpt. Tomasz Gowkielewicz     zdjęcia: dh Mieczysław Kuźniewski