14 grudnia br. około godziny 9:20 na drodze S7 w kierunku Warszawy doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Janów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna poruszający się osobowym peugeotem partnerem, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne oraz ekran akustyczny. W wyniku tego zdarzenia kierowca i pasażer peugeota doznali ogólnych obrażeń. Strażacy którzy przybyli na miejsce zdarzenia udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pomocy medycznej. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala.

Utrudnienia na drodze w kierunku Warszawy występowały do czasu usunięcia z jezdni wraku pojazdu oraz pozostałości powypadkowych. W działaniach brały udział 3 pojazdy pożarnicze z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 11 strażaków, policja i ZRM.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: kpt. Maciej Kogut