14 sierpnia 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 609 w miejscowości Bobrówko.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wyniku wypadku poszkodowanych jest 5 osób w tym dwie są zablokowane poprzez zniszczone elementy konstrukcyjne w jednym z samochodów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy, a następnie przy pomocy sprzętu hydraulicznego przystąpili do uwalniania poszkodowanych. Po wykonaniu kilku cieć ratowniczych i rozpieraniu elementów konstrukcyjnych pojazdu osoby zostały wydobyte i przekazane ZRM, a następnie przewiezione do szpitali w tym osoba najbardziej poszkodowana z wykorzystaniem śmigłowca LPR. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, OSP Krutyń, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR i 2 patrole policji.
Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: mł. kpt. Jan Przybysz, asp. Mariusz Krzyszkowski, KP PSP w Mrągowie