26 sierpnia br. około godziny 20:20 niedaleko Markus, w powiecie elbląskim doszło do wypadku samochodowego, w wyniku którego 6 osób trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań w miejscowości Jezioro (gm. Markusy). W zdarzeniu brały udział 2 samochody osobowe: ford fokus i kia carnival, którymi łącznie podróżowało 7 osób, w tym 3 dzieci. W wyniku zderzenia się pojazdów jeden z nich zatrzymał się na dachu ok. 20 metrów za skrzyżowaniem, a drugi zatrzymał się na boku poza pasem jezdni. W momencie przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) wszystkie poszkodowane osoby znajdowały się już poza pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wspierali działania medyczne prowadzone przez ZRM. W momencie gdy wszystkie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala, a z jezdni zostały uprzątnięte pozostałości powypadkowe - działania zakończono.

W zdarzeniu brały udział 3 JOP: 2 zastępy PSP z JRG 1 w Elblągu oraz 1 zastęp z OSP Markusy, łącznie 10 strażaków, policja oraz ZRM.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie.

opracowanie: st. sekcyjny Dawid Rogożyński

zdjęcie: mł. kpt. Jakub Chełkowski