W miniony weekend oleccy strażacy usuwali skutki dwóch wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały trzy osoby. Do pierwszego z nich doszło w sobotni poranek około godziny 4:00 w miejscowości Cimochy, na drodze do Kalinowa.

W wyniku wypadku kierowca został poszkodowany i przetransportowany do szpitala. W działaniach brali udział strażacy z jednostki w Olecku oraz druhowie ochotnicy z Wieliczek. Tego samego dnia miał miejsce drugi wypadek, do którego doszło na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka z drogą nr 655 w kierunku na Giżycko. Około godziny 12:00 zderzyły się dwa samochody osobowe marki Opel Astra i Skoda Octavia. Pojazdami podróżowało 7 osób, które samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków. Strażacy udzielili pierwszej pomocy medycznej dwóm rannym osobom, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jedną z osób poszkodowanych do szpitala. /zdjęcia: st.ogn. Tomasz Schneider, opracował: mł.bryg. Tomasz Jagłowski/.