W dniu 2 marca 2015 r. o godzinie 13.26 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na drodze w okolicach miejscowości Kotkowo. Fiat 126 P uderzył w drzewo.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali kętrzyńscy strażacy.  W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, przy czym jedna znajdowała się na zewnątrz samochodu, a druga uwięziona była wewnątrz auta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego z wraku pojazdu i pomocy w działaniach medycznych, które prowadzili członkowie zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Przyczynę i okoliczności zdarzenia bada kętrzyńska policja.

Strażacy i policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę. Na drogach Warmii i Mazur może być ślisko.

/zdjęcia: sekc. Rafał Wilkiewicz, tekst: mł. bryg. Szymon Sapieha/.