19.01.2014 r. o godzinie 12: 36 do straży pożarnej w Piszu wpłynęła informacjo o pożarze, który wybuchł w budynku wielorodzinnym w miejscowości Jagodne.

Zaraz po natychmiastowym przybyciu na miejsce pożaru, strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, podania wody na palące się elementy konstrukcyjne poddasza, a także dachu, które objęte były ogniem. Równocześnie ponad 20 strażaków  z Pisza i pobliskich jednostek OSP przeszukiwało pomieszczenia w celu ewakuacji osób, które mogły pozostać w budynku.

W trakcie działań ustalono, że budynek objęty pożarem samodzielnie opuściło 13 osób, w tym dwoje dzieci, żadna z tych osób nie uległa zatruciu bądź poparzeniu, dlatego też nie potrzebowały pomocy medycznej. Po przeszukaniu nie stwierdzono obecności innych osób.

 W dalszej kolejności przystąpiono do rozbiórki poszycia dachowego w celu dogaszenia palących się drewnianych elementów konstrukcyjnych, po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do przewietrzania budynku.

Po zakończeniu działań, zabezpieczeniu budynku i uporządkowaniu terenu, poproszono pracowników gminy oraz zarządzania kryzysowego o pomoc dla osób, które nie mogły ponownie zamieszkać w budynku.

W działaniach trwających ponad 11 godzin udział brało 22 strażaków, policjant oraz pracownik pomocy społecznej.

Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi budynku. Okoliczności powstania pożaru ustala miejscowa policja.

/kpt. Józef Baranowski - oficer prasowy KP PSP w Piszu/