W czwartek, 28 lutego na drodze powiatowej nr 1320N pomiędzy miejscowościami Skarbiec i Kandyty doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Samochód ciężarowy marki DAF 45, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył czołowo w  nadjeżdżający z naprzeciwka przód samochoduvw golf. Trzecim pojazdem biorącym udział w tym wypadku był jadący za volkswagenem samochód osobowy marki Opel Omega, który najechał na to zdarzenie uderzając w tył poprzedzającego go volkswagena. Pojazdami osobowymi poruszali się jedynie kierowcy, natomiast ciężarówką podróżował kierowca z pasażerem. Wszystkim uczestnikom wypadku udało się samodzielnie opuścić pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Kierowcy samochodów osobowych, z których jeden doznał rany ciętej głowy oraz otarć naskórka, a drugi uskarżał się na ból kręgosłupa, zostali opatrzeni i przetransportowani do szpitala w  Bartoszycach przez przybyłe na miejsce dwa zespoły pogotowia ratunkowego.
Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów i instalacji LPG w jednym z aut.

/mł. kpt. Piotr Kowalski/