26 czerwca br. wydarzył się jeden z najtragiczniejszych wypadków samochodowych na terenie powiatu nidzickiego w ostatnich latach. W wyniku czołowego zderzenia samochodów osobowych seat ibiza i tata xenon, do którego doszło około 3 km od Nidzicy w kierunku Mławy śmierć na miejscu poniosło pięciu mężczyzn. 

Do wypadku doszło kwadrans po północy, z soboty na niedzielę, w okolicach 210 km. Po dojeździe na miejsce nidziccy strażacy przystąpili do intensywnej akcji ratunkowej, która skupiona była na wykonaniu dostępu do poszkodowanych, którzy pozostawali w zniszczonych pojazdach. Przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych z pojazdów wydobyto i przetransportowano do karetek 3 osoby. Pięciu pozostałych mężczyzn poniosło śmierć na miejscu. Jak się okazało wskutek poniesionych obrażeń w szpitalu zmarł także jeden z rannych mężczyzn, szósta ofiara zdarzenia. Dwóch pozostałych rannych przewieziono do szpitala w Działdowie.

Na czas akcji ratowniczej oraz oględzin miejsca zdarzenia zamknięto ruch na drodze nr 7, a policja zorganizowała objazdy. Utrudnienia trwały 4,5 godziny. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia nidzicka prokuratura.

Nidziccy strażacy apelują do kierowców o ostrożność oraz przekazują wyrazy wspołczucia rodzinom ofiar.

/tekst: asp.sztab.A.Osowski, zdjęcia: arch. KP PSP w Nidzicy/