1 lipca 2020 r. odbył się uroczysty apel  związany ze skierowaniem  absolwenta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie do pełnienia dalszej służby w KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.

Uroczysty apel rozpoczął bryg. Jacek Auda – Komendant Powiatowy PSP w Nowym Mieście Lubawskim. W asyście sztandaru naszej jednostki przeprowadzona została promocja oficerska oraz zostały wręczone pozostałe awanse funkcjonariuszom  jednostki w korpusie oficerski i aspiranckim.  Komendant pogratulował mł. kpt. Pawłowi Marszelewskiemu ukończenia szkoły oraz życzył sukcesów w dalszej służbie. To historyczna chwila, ponieważ pierwszy raz w naszej komendzie mieliśmy zaszczyt przeprowadzić promocję oficerską. Na apelu zostały wręczone również awanse na wyższe stopnie służbowe  funkcjonariuszom tj.:

młodszego brygadiera:
st. kpt. Tadeuszowi Ruczyńskiemu

starszego kapitana:
kpt. Mateuszowi Jaguszewskiemu

kapitana:
mł. kpt. Pawłowi Jankowskiemu

starszego aspiranta:
asp. Mariuszowi Gronowskiemu

aspiranta:
mł. asp. Przemysławowi Kierzenkowskiemu
mł. asp. Łukaszowi Langa