To już kolejny rok, gdy mrągowscy strażacy przekazali kalendarze do wszystkich szkół podstawowych powiatu mrągowskiego, łącznie przekazano 56 kalendarzy.

Na przełomie grudnia i stycznia funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie roznosili kalendarze na 2020 r. była to doskonała okazja do przeprowadzenia pogadanek edukacyjnych odnośnie bezpieczeństwa w okresie zimowym mówiono o bezpieczeństwie na zamarzniętych akwenach wodnych, a także poruszono zagadnienia kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Ratownicy informowali dzieci o zagrożeniach związanych z wystąpieniem tlenku węgla, jego objawach i przypuszczalnych przyczynach wystąpienia. Poprosili dzieci by broszury informacyjne, które dostały przekazały również swoim rodzicom by informacje dotarły do jak największej liczby osób.
Ponadto funkcjonariusze zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną indywidualnych: plastycznym i fotograficznym, oraz grupowych na filmowy spot edukacyjny oraz piosenkę o bezpieczeństwie.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP Mrągowo
Zdjęcia: Funkcjonariusze KP PSP Mrągowo