W środę, 20 listopada 2019r Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie.

Podczas wycieczki funkcjonariusz przybliżył dzieciom realia pracy strażaka oraz oprowadził grupę po całym budynku komendy. Przez chwilę dzieci mogły zobaczyć typowy dzień z życia wszystkich pracowników jednostki. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały opowieści o pracy w straży oraz z wielką chęcią uczestniczyły we wszystkich zaoferowanych przez przewodnika atrakcjach. Zobaczyli m.in. zachowanie strażaków podczas alarmu, dowiedziały się, co chroni strażaków podczas akcji ratowniczych, poznały wyposażenie oraz sprzęt znajdujący się w KP PSP w Mrągowie. Miały okazję przymierzyć również ubranie specjalne funkcjonariusza. W trakcie całej wycieczki naszym gościom uśmiech nie schodził z twarzy. Na zakończenie dzieci obdarowały pracowników jednostki własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

Tekst: Praktykantki z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie,
mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie