W środę 11 października 2019 roku mrągowscy strażacy spotkali się z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego w Bożem.

W czasie spotkaniu z grupą przedszkolną poruszono szereg zagadnień związanych z bezpieczeństwem; opowiedziano o numerach alarmowych 112 i 998, uczulono dzieci, co zrobić w przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia, opowiedziano o pracy i sprzęcie strażaka, a każde dziecko mogło przymierzyć umundurowanie i hełm strażacki. Za spotkania dzieci podziękowały pięknym plakatem.

Spotkanie swoją tematyką wpisuje się w ogólnopolską kampanie prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”,  która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wzrost świadomości dzieci na zagrożenia. Omawiane tematy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: OP w Bożem