20 października 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie zakończyło się egzaminem szkolenie naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szeregi ratowników powiatu iławskiego poszerzyły się o dwudziestu nowych naczelników.

Szkolenie trwające od 11 do 20 października w formie spotkań weekendowych miało na celu przygotowanie do realizacji zdań dowódczych i zarządzania strażakami i skierowane było do dowódców posiadających  największe doświadczenie i predyspozycje do kierowania działaniami ratowniczymi i zarządzaniem jednostkami operacyjnymi.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w szkoleniach realizowanych przez strażaków iławskiej komendy, coraz większa grupę kursantów stanowią kobiety i w tym kursie nie zabrakło Pań.

Świadectwa o ukończeniu szkolenia wręczył zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straż Pożarnej w Iławie, a jednocześnie przewodniczący zespołu egzaminującego bryg. Krzysztof Tomanek.

Spotkanie umożliwiło również przekazanie kursantom wielu cennych informacji w zakresie trwającej obecnie akcji prewencyjnej „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” – wiedza w tym zakresie z pewnością umożliwi podejmowanie skutecznych działań ratowniczych, jak również pozwoli na dalsze jej przekazywanie mieszkańcom powiatu iławskiego.

Opracował/Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Rutkowski KP PSP w Iławie.