"Potrafię Pomóc" pod takim szyldem odbyły się działania zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego w Węgorzewie.

Podczas tego wydarzenia odbył się pokaz ratownictwa wodnego oraz pokaz sprzętu jakim dysponują poszczególne formacje w celu niesienia pomocy. Przy stoisku każdej ze służb zainteresowani mogli przyswoić sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Rozdawano także gadżety oraz ulotki informacyjne propagujące bezpieczny wypoczynek w okresie letnim. Bardzo licznie zebrane dzieci z węgorzewskich przedszkoli oraz młodzież szkolna jak również mieszkańcy Węgorzewa mogli wysłuchać prelekcji na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Działania poświęcone tej tematyce odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem takich akcji jest poprawa świadomości społeczeństwa i poprawa bezpieczeństwa w czasie wypoczynku na obszarach wodnych i terenach do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje”.

Tekst i zdjęcia: st. asp. T. Grunwald