W dniach 10-12 czerwca w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie odbyły się targi pracy skierowane dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych i podstawowych z terenu całego powiatu. Koniec szkoły stawia przed młodymi ludzi ważne pytanie – czym zając się w dorosłym życiu i jaką ścieżkę kariery zawodowej wybrać?

Do przedstawienia charakterystyki pracy i możliwości wstąpienia w szeregi Państwowej Straży Pożarnej zaangażowani zostali funkcjonariusze iławskiej komendy. Przez trzy dni przy specjalnie przygotowanym stoisku wszyscy chętni mogli uzyskać informacje związane
z możliwością wstąpienia do służby, rekrutacji do szkół pożarniczych. Strażacy udostępnili również samochód pożarniczy wraz z całym wyposażeniem, przy którym uczniowie mogli zapoznać się z podstawami strażackiego rzemiosła. Strażackie stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W targach uczestniczyli uczniowie szkół z Lubawy, Iławy, Susza, Kisielic i Zalewa. Strażackie stoisko odwiedziło przez kolejne trzy dni około 720 osób.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Rutkowski
Zdjęcia: mł. bryg. Tomasz Syguła.