3 czerwca 2019 roku, strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wraz z funkcjonariuszami komendy powiatowej Policji odwiedzili najmłodszych podczas organizowanych obchodów Dnia Dziecka.

Mundurowi włączyli się czynnie w organizację festynów dla dzieci z okazji ich święta, prezentując sprzęt i wyposażenie wykorzystywane podczas służby. Sprzyjająca pogoda, wiele przygotowanych atrakcji oraz doskonała organizacji sprawiły, że szkoły podstawowe w Nowicy oraz Płoskini zamieniły się w tym dniu w wesoły plac zabaw. Strażacy wspólnie z policjantami przypomnieli również o bezpieczeństwie, omawiając kampanie społeczne oraz udzielając porad i wskazówek, jak bezpiecznie wypoczywać podczas zbliżających się wakacji. Uczestnicy mogli również spróbować swych sił podczas udzielania pierwszej pomocy.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie