Jednostki OSP z powiatu bartoszyckiego zyskały 33 nowych strażaków uprawnionych do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych.

W dniach od 9 marca do 28 kwietnia 2019 r. na terenie KP PSP w Bartoszycach odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Część teoretyczna szkolenia odbyła się przy użyciu platformy e-learningowej, natomiast zajęcia praktyczne przeprowadzono z wykorzystaniem pojazdów i sprzętu specjalistycznego JRG w Bartoszycach. Zajęcia prowadzone były przez oficerów i aspirantów z KP PSP w Bartoszycach. Do szkolenia przystąpiło 35 kursantów, z czego dwóch niestety nie poradziło sobie z testem w komorze dymowej. Końcowy egzamin teoretyczny i praktyczny zaliczyło 33 druhów. Zaświadczenia o ukończeniu kursu wręczył Komendant Powiatowy PSP w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj.

Opracowanie: kpt. Krystian Masalski.

Zdjęcia: st. kpt. Piotr Kowalski.