W środę, 3 kwietnia 2019 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w  Mrągowie wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Mrągowie zorganizowała eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zmagania zawodników  obserwowali:
•    bryg. Krzysztof Grabias - Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie,
•    dh Józef Maciejewski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mrągowie,
•    dh Jan Narewski - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mrągowie,
•    dh Krzysztof Hanuszewski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach,
•    st. kpt. Mieczysław Bors – Starszy specjalista ds. kontrolno-rozpoznawczych.
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 7. uczniów, którzy zostali wyłonieniu w konkursach na szczeblu gminnym lub szkolnym. Turniej odbył się w formie testu pisemnego prowadzonego w dwóch kategoriach wiekowych. Rywalizacja była bardzo wyrównana a zwycięzcę i zdobywcę drugiego miejsca dzielił jedynie jeden punkt. Dodatkowo w drugiej grupie wiekowej do wyłonienia drugiego miejsca potrzebna była dogrywka ustna. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I grupa wiekowa:
1.    Krzysztof Kopaniec
2.    Kamil Sieniawski
3.    Kacper Kwiatkowski
II grupa wiekowa:
1.    Weronika Kochanowska
2.    Wiktoria Szapiel
3.    Kinga Świtaj
4.    Gabriela Jędrzejczyk
Osoby, które zajęły I miejsca w grupach zostały zakwalifikowane do udziału w eliminacjach wojewódzkich.
Turniej zakończyło wręczenie nagród rzeczowych w postaci:
•    kamer sportowych Manta MM9359 (WiFi, 4K),
•    słuchawek nausznych BT Pioneer,
•    głośników bluetooth Blaupunkt,
•    Patriot Flashdrive Boost XT 32GB
zakupionych  ze środków finansowych przekazanych przez Komendę Główną PSP oraz dyplomów, które dzieciom wręczyli bryg. Krzysztof Grabias Komendant Powiatowego PSP i dh Józef Maciejewski.
Po zakończeniu zmagań związanych z turniejem wiedzy pożarniczej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”.   Uczestnikom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc oraz życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju. Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie w kolejnych edycjach. Opracowanie: Anna Kłak, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: Anna Kłak, KP PSP w Mrągowie