5 kwietnia w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Chętnych do spróbowania swoich sił i wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej jest coraz więcej, dlatego kolejny raz turniej na szczeblu powiatowym poprzedziły eliminacje gminne.

Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. W grupie wiekowej I - szkoła podstawowa klasy 1-6, zwyciężył Hubert Kacprzyk 30 pkt. (SP Kowale Oleckie) przed Dominikiem  Głowickim 28 pkt. (SP Nr 4 Olecko) i Jakubem Kozłowskim 25 pkt. (SP Nr 4 Olecko). W grupie II - szkoła podstawowa klasy 7-8 i gimnazjum zwyciężyła Klaudia Baranowska 33 pkt. (Szkoła Podstawowa Sokółki) przed Maciejem Wojciulewiczem  29 pkt. (SP Nr 4 Olecko) i Lidią Wawrzyn 28 pkt. (SP Nr 1 Olecko). W rywalizacji szkół średnich najlepszy okazał się Arkadiusz Gościewski 37 pkt. (ZSLiZ Olecko), drugie miejsce zajęła Kinga Konopko 35 pkt. (LO Olecko),  a trzecie Kacper Murawski 34 pkt. (LO Olecko).

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olecku i Nadleśnictwo Olecko. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. /opracował: mł.bryg. Tomasz Jagłowski/