5 kwietnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 22 uczestników, którzy przebrnęli eliminacje w poszczególnych miastach i gminach powiatu lidzbarskiego. Turniej składał się z testu pisemnego oraz finału ustnego, podczas którego młodzi sympatycy pożarnictwa musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, historią pożarnictwa i nazewnictwem sprzętu pożarniczego. Wyniki końcowe po dwóch etapach eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

Grupa I- szkoły podstawowe (klasy I-VI)

I miejsce – Bartosz Łobaty (Szkoła Podstawowa w Rogóżu)

II miejsce – Anna Ślęzak (Szkoła Podstawowa w Rogóżu)

III miejsce – Marek Kozakiewicz (Szkoła Podstawowa w Wilczkowie)

Grupa II - szkoły podstawowe (klasy VII-VIII) i gimnazjalne (klasa III)

I miejsce - Katarzyna Grodowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie)

II miejsce – Weronika Szpakowska (Zespół Szkół w Lubominie)

III miejsce – Jakub Poletyło (gimnazjum w Kraszewie)

Grupa III - szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Wiktoria Madej (Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim)

II miejsce – Agata Kozłowska (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim)

III miejsce – Łukasz Bulak (Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie)

Osoby, które zajęły miejsca na podium w poszczególnych grupach wiekowych, otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Ostródzie awansowały osoby, które zajęły pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu turnieju.

tekst: kpt. Tomasz Gowkielewicz  zdjęcia : mł.kpt.Piotr Fliciński