5 kwietnia 2019 roku  o godzinie 10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie rozpoczęła się kolejna tura eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom.

Uczestnikami eliminacji szczebla powiatowego byli  zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych na poziomie szczebla gminnego. Łącznie w turnieju startowało 30 uczestników reprezentujących miasto Szczytno, gminę Szczytno, gminę Rozogi oraz gminę Dźwierzuty.  Rywalizacja rozgrywana była w dwóch etapach. Do eliminacji pisemnych, w trzech grupach wiekowych, przystąpili wszyscy uczestnicy. Do finału szczebla powiatowego zakwalifikowało się 15 osób. Każdy z nich odpowiadał na cztery pytania, przy czym jedno dotyczyło specjalistycznego sprzętu pożarniczego.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych

I grupa:

1. I miejsce – Paweł Mallek reprezentujący Szkołę Podstawową w Rumach
  2. II miejsce – Amelia Wensierska reprezentująca Szkołę Podstawową w Rozogach
  3. III miejsce – Agata Nosek reprezentująca Szkołę Podstawową w Dźwierzutach

II grupa:

1. I miejsce – Dominik Deptuła reprezentujący Szkołę Podstawową nr 6 w Szczytnie
  2. II miejsce – Piotr Kobyliński reprezentujący Szkoła Podstawową w Dźwierzutach
  3. III miejsce – Filip Krajewski – reprezentujący Szkołę Podstawową w Zabielach

III grupa:

1. I miejsce – Mateusz Mikołajczyk - reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie
  2. II miejsce – Jakub Krawczyk reprezentujący  Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie
  3. III miejsce – Joachim Matłoch reprezentujący Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pana Jarosława Marłacha – Starosty Powiatu Szczycieńskiego oraz bryg. Grzegorza Rybaczyka – Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie. Fundatorami tegorocznych nagród byli: Starostwo Powiatowe w Szczytnie oraz Państwowa Straż Pożarna.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentowali powiat szczycieński na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla wojewódzkiego.

Opracowanie: kpt. Łukasz Wróblewski oficer prasowy KP PSP w Szczytnie

Zdjęcia – kpt. Łukasz Wróblewski