4 kwietnia 2019 r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 drużyn – łącznie 30 osób, reprezentujących 8 szkół.  Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. W grupie wiekowej szkoły podstawowe klasy I – VI zwyciężyła Julia Nowacka ze Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu przed Julią Żukowską również Pozezdrzu oraz Martyną Dreksler ze Szkoły Podstawowej w Perłach. W grupie wiekowej klasy VII-VIII, zwyciężyła Małgorzata Barycz ze Szkoły Podstawowej w Budrach przed Patrycją Krynicką z Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach oraz Kornelią Wiertel z Gimnazjum w Węgorzewie. W najstarszej kategorii tj szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Dominik Kuzyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie przed Klaudią Bykowską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie oraz Dawidem Dacko również z  Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: st. asp. T. Grunwald