Od 2 do 16 marca  2019 r. w Powiatowym Ośrodku Szkolenia OSP działającym przy Komendzie Powiatowej PSP w Węgorzewie przeprowadzono szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Szkolenie obejmowało 33 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywały w siedzibie KP PSP w Węgorzewie i prowadzone były przez strażaków PSP z Węgorzewa. W kursie uczestniczyli druhowie z OSP Budry, OSP Harsz, OSP Perły, OSP Radzieje, OSP Ołownik oraz OSP Węgielsztyn oraz łącznie 9 osób. Podczas intensywnego szkolenia, zarówno w praktyce jak i w teorii strażacy-ochotnicy poznawali prawa i obowiązki kierującego działaniem ratowniczym podczas zdarzeń o różnym charakterze. Uczyli się organizować łączność na potrzeby akcji ratowniczo – gaśniczej, przekazywać informacje do mediów oraz przyswoili sobie strukturę i organizację sobie KSRG. Kierownikiem kursu i prowadzącym większość zajęć był st. kpt. Wojciech Żebrowski. Komisja egzaminacyjna powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego po przeprowadzeniu egzaminu wystawiła wszystkim uczestnikom kursu pozytywne noty. Gratulujemy.

Tekst: st. asp. T. Grunwald zdj. asp. sztab. R. Palczewski