1 marca 2019 r. przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziej odwiedzili uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej w Radziejach.

Odwiedziny te miały na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Strażacy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznej ewakuacji  na wypadek wystąpienia sytuacji niebezpiecznej. W trakcie spotkania dzieci chwaliły się znajomością numerów alarmowych. Kolejnym punktem pogadanki były zagadnienia związane z tematyką ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. W związku ze zbliżającą się wiosną strażacy przypomnieli dzieciom i nauczycielom o akcji „STOP pożarom traw”. Na koniec spotkania dzieci uczestniczyły w pokazie sprzętu strażackiego przyniesionego na spotkanie przez druhów OSP.

Opracowanie: st. asp. Tomasz Grunwald KP PSP Węgorzewo