6 lutego 2019 r. w Powiatowym Domu Kultury uczniowie klasy 4 spotkali się ze strażakami KP PSP w Kętrzynie.

Podczas spotkania strażacy przybliżyli dzieciom jak wygląda praca strażaka, do jakich zdarzeń wyjeżdża straż pożarna, mieli również okazję poczuć się jak strażak zakładając ubranie bojowe. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej aktywności podczas zimy, a w szczególności bezpiecznego korzystania z lodowisk. Przypomniano również numery alarmowe na które należy zgłaszać zauważone zagrożenie. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” to kolejne zagadnienia poruszane podczas spotkania. Na koniec każdy udzielił pomocy osobie nieprzytomnej, a po odzyskaniu krążenia ułożył w pozycji bocznej ustalonej.
Opracowanie: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie
Zdjęcia: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie