23 stycznia 2019 r. w ramach ferii zimowych dzieci odwiedziły miejscową Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą.

Jednym z punktów planowanych zajęć podczas ferii zimowych organizowanych przez Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie „Czerwony Tulipan” były odwiedziny JRG Kętrzyn. Podczas spotkania strażacy przedstawili dzieciom jak wygląda dzień strażaka, do jakich zdarzeń wyjeżdża straż pożarna, omówiono sprzęt jakim dysponuje JRG. Spotkanie w JRG było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej aktywności podczas zimy, a w szczególności bezpiecznego korzystania z lodowisk.  „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” to kolejne zagadnienia poruszane podczas spotkania. Przypomniano również numery alarmowe na które należy zgłaszać zauważone zagrożenie.
Opracowanie: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie
Zdjęcia: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie