Dnia 17 stycznia 2019 r. uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, przekazali przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim pluszaki z przeznaczeniem na tzw. „misie ratowniki”.

Do naszej komendy zwróciła się Pani Dyrektor SP w Ostrowitem z propozycją zbiórki wśród swoich podopiecznych pluszowych maskotek. Pomysł od razu spotkał się z dużą aprobatą i dzieciaki chętnie przystąpiły do zbiórki. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie niedużej szkoły zebrali cztery wielkie worki pluszaków. W trakcie przekazania maskotek, funkcjonariusze naszej komendy w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej przedstawili prezentacje o tematyce: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” oraz „Bezpieczne Ferie 2019”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne dotyczące tlenku węgla.

KP PSP Nowe Miasto Lub. dziękuje uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Ostrowitem za przeprowadzenie przedmiotowej zbiórki.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie