17 stycznia przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie odwiedził uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej w Budrach.

Odwiedziny te miały na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną kampanią „Bezpieczne ferie 2019”. Strażak zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego uprawiania sportów zimowych i wypoczynku podczas ferii. W trakcie spotkania dzieci chwaliły się znajomością numerów alarmowych i zasad zachowania się na wypadek wystąpienia sytuacji niebezpiecznej. Kolejnym punktem pogadanki były zagadnienia związane z tematyką ogólnopolskiej kampanii społecznej Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Na koniec spotkania dzieci otrzymały ulotki dotyczące poruszanych spraw.

Opracowanie: st. asp. Tomasz Grunwald KP PSP Węgorzewo