18 października strażacy z KP PSP w Mrągowie organizowali próbne ewakuacje w obiektach edukacyjnych na terenie miasta.

W Przedszkolu STOKROTKA w próbnej ewakuacji uczestniczyło 130 przedszkolaków i 9 osób dorosłych, którzy sprawnie opuścili obiekt umożliwiając rozpoczęcie działań gaśniczych zastępom PSP w ramach ćwiczeń dowódcy zmiany.
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w ewakuacji udział wzięło 256 uczniów oraz 20 nauczycieli i pracowników szkoły. W obydwu przypadkach w ramach działań prewencji społecznej "Kręci Mnie Bezpieczeństwo" oraz "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa" strażacy przeprowadzili krótkie podsumowanie ćwiczeń oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa pożarowego zarówno w szkole, jak i domu, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści wynikających z montażu czujek dymowych i tlenku węgla.
Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Kozakiewicz, kpt. Jakub Tutka, KP PSP w Mrągowie