17 października br. grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Chruścielu odwiedziła strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Spotkanie z najmłodszymi to doskonała forma przypomnienia zasad związanych z bezpieczeństwem oraz omówienie specyfiki pracy strażaka. Przedszkolaki mogły zapoznać się ze sprzętem oraz wyposażeniem strażaków PSP, a także poznać codzienność strażackiej służby. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, na które mogą być narażone. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zapoznania ze sprzętem pożarniczym. To kolejne spotkanie z najmłodszymi, które realizują braniewscy strażacy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie