Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie w składzie : asp. Bartłomiej Nalazek, ogn. Piotr Szymański, kpt. Radosław Kusiek wystartowali  21.07.2018 r. w  imprezie sportowej Milko Mazury MTB- Etap 8 - Pokonaj Górę Czterech Wiatrów XCO w Mrągowie.

Strażacy mogli zmierzyć się z trudną trasą przygotowaną bezpośrednio pod wyścig, gdzie ścigali się najlepsi  kolarze górscy w Polsce w ramach Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim XCO 2018 r. z Mają Włoszczowska i Bartłomiejem Wawakiem na czele.
Asp. Bartłomiej Nalazek wystartował w kategorii Ekspert, niestety podczas wyścigu doszło do przykrego zdarzenia, gdzie jeden z zawodników, który jechał przed Bartkiem  uległ poważnemu wypadkowi. Nasz zawodnik zareagował natychmiast. Przerwał  dalszą rywalizację  i niezwłocznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zawodnikowi, który ucierpiał wyniku upadku.  Zawodnik był nieprzytomny. Bartek udrożnił drogi oddechowe , przeprowadził badanie urazowe, stabilizację odcinak szyjnego oraz zabezpieczenie poszkodowanego przed wtórnym wypadkiem.  Po pewnym czasie mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność i został przekazany  przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego . Po wstępnym przebadaniu ratownicy medyczni  wezwali na miejsce zdarzenia  śmigłowiec  LPR, który przewiózł poszkodowanego do szpitala specjalistycznego w Olsztynie.
Po przekazaniu poszkodowanego  dzięki uprzejmości organizatora asp. Bartłomiej Nalazek mógł wystartować jeszcze raz, ale już na krótszym dystansie (2 rundy). Mimo tych zdarzeń ostatecznie w wyniku sportowej rywalizacji  zajął 1miejsce w kat. M2 oraz 3 miejsce w kategorii  Open.
Gratulujemy wspaniałej postawy oraz sportowego sukcesu.

Opracowanie: bryg. Jarosław Jakubik, KP PSP Mrągowo
Zdjęcia: Archiwum prywatne asp. Bartłomiej Nalazek, RoobiShot