5 maja 2018 roku na Placu Zwycięstwa w Gołdapi przy pięknej słonecznej pogodzie i licznie zgromadzonej widowni gołdapscy strażacy wspaniale bawili się podczas rodzinnego pikniku św. Floriana.

Piknik skierowany był do najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Podczas imprezy najmłodsi mogli zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz strażacką służbą. Zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa drogowego, wysokościowego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dzieci mogły poznać zasady resuscytacji krążeniowo oddechowej i sprawdzić się na przeznaczonych do tego celu manekinach. Każdy z uczestników pikniku mógł porozmawiać ze strażakami, wziąć do ręki strażacki sprzęt, a nawet w asyście funkcjonariuszy, spróbować go użyć.  Nikt do domu nie wrócił z pustym brzuchem ponieważ przez całą imprezę serwowana była strażacka grochówka.

Organizatorami pikniku byli: Urząd Miejski w Gołdapi, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołdapi oraz 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Opracowanie: st. kpt. Kamil Pawlukanis,

Zdjęcia: st. kpt. Andrzej Jabłoński.