1 maja 2018 r. w sali rycerskiej nidzickiego zamku uroczyście obchodzono święto strażaków.  Obchody zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSRP RP w Nidzicy oraz Burmistrz Nidzicy przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Nidzicy.

Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godz. 11.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i Świętego Wojciecha Nidzicy, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich strażaków. Następnie pododdziały strażaków przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka przemaszerowały ulicami Nidzicy na zamek.

Około godz. 13.00 na sali rycerskiej odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i medali druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu nidzickiego.

Uroczystość zapoczątkowało wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Nidzicy Jacka Kosmali z okazji obchodzonego święta.
Miłym akcentem akademii był występ z okazji Dnia Strażaka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nidzicy.

Głos zabrali także: prezes ZOP ZOSP RP Waldemar Szymański, komendant powiatowy PSP w Nidzicy mł. bryg. Krzysztof Mierzejewski, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska oraz przewodnicząca rady powiatu Elżbieta Góralska.

Podczas uroczystości p.o. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy, mł.bryg. Krzysztof Mierzejewski złożył strażakom życzenia z okazji wypadającego w dniu 4 maja Dnia Strażaka.

Podczas akademii zasłużeni druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali medale i odznaczenia.

Na zakończenie uczestnicy obejrzeli projekcję filmu prezentującego jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Nidzica podczas ćwiczeń w Wólce Orłowskiej.

ODZNACZENIA:

dh Adam  Podgórski

dh Lesław  Sokolnicki

dh Eugeniusz  Ząbkiewicz

11 maja 2018 roku w KP PSP w Nidzicy odbędzie się apel z okazji "Dnia Strażaka" zorganizowany przez nidzicką komendę.

Informacja i zdjęcia: asp.sztab.Andrzej Osowski