27 marca 2018 r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 drużyn – łącznie 37 osób, reprezentujących 13 szkół. Turniej był połączony ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP, oraz pokazem sprzętu zorganizowanym przez węgorzewskich strażaków PSP.   Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań. W grupie wiekowej szkoły podstawowe zwyciężył Michał Kijewski SP nr 1 w Węgorzewie przed  Karoliną Janicką SP Budry oraz miejsce Łukaszem Bacewicz – SP nr 1 w Węgorzewie. W grupie wiekowej - szkoły gimnazjalne zwyciężył Dawid Dacko przed Tomaszem GrochaląJakubem Ćwierz wszyscy  z Zespołu Szkół w Radziejach. W najstarszej kategorii tj szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyła Klaudia Bykowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie przed Orestem Trusz z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie oraz Marcinem Popławskim z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem byli: Burmistrz Węgorzewa, Wójt Gminy Pozezdrze i Wójt Gminy Budry, oraz Starosta Węgorzewski.

Opracowanie i zdj: st. asp. T. Grunwald