14 marca 2018 r. dzieci z klasy II i III Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie gościły w sali edukacji przeciwpożarowej utworzonej w KP PSP w Ełku.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka. Pokazano ubrania w jakich strażacy jeżdżą do różnych akcji, rozmieszczenie sprzętu w pojazdach oraz jak wygląda wyjazd do zdarzenia. W sali edukacji przeciwpożarowej Komendant Powiatowy PSP w Ełku bryg. Marek Markowski przedstawił prezentację multimedialną oraz filmy szkoleniowe, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się czym grozi nieodpowiednie posługiwanie sie sprzętem gospodarstwa domowego, jak należy postępować podczas zagrożenia pożarem lub innego niebezpieczeństwa. Ostatnim etapem wizyty było zwiedzanie sali „OGNIK” w której dzieci zobaczyły jak wygląda wyposażenie mieszkania w którym doszło do pożaru. Na koniec wizyty po wejściu na drabinę i uderzeniu w dzwonek każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Szkolenie zorganizowano dzięki współpracy Komendy Powiatowej PSP w Ełku, Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.

Teksti zdj. st. asp. T. Grunwald