W grudniu ubiegłego roku kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odwiedziło szkoły podstawowe i gimnazja w powiecie węgorzewskim.

Celem wizyt było nie tylko przekazanie strażackich kalendarzy, ale również propagowanie zasad bezpieczeństwa pożarowego. Odwiedzający szkoły komendant powiatowy mł. bryg. Paweł Mickiewicz wraz ze swoim zastępcą kpt. Ireneuszem Lalakiem na spotkaniach z kadrą pedagogiczną poruszali tematy bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych ferii. Głównym punktem każdego spotkania była druga edycja kampanii społecznej MSWiA „Czad i Ogień. Obudź Czujność", oraz tematyka związana z trwającym właśnie sezonem grzewczym. Strażackie kalendarze otrzymały wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z powiatu węgorzewskiego.

Tekst: st. asp. Tomasz Grunwald